به یاری مردم زلزله زده غرب کشور بشتابیم

سازمان چریکهای فدایی خلق ایران
November 14, 2017

به یاری مردم زلزله زده غرب کشور بشتابیم

رژیم جمهوری اسلامی ایران ابعاد ویرانیهای زلزله در کردستان را پنهان کرده است


خشم طبیعت این بار مردم کرستان ایران وعراق را نشانه رفت و متأسفانه باعث کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از مردم در منطقه کردستان گردیده است.

زلزله مهیبی که یکشنبه شب بوقوع پیوست هزاران نفر را در مناطق سرپل ذهاب ، قصر شیرین ، کرمانشاه و دیگر مناطق این خطه به کام مرگ کشاند و مجروح کرد. برخلاف آمارهای دولتی که تعداد کشته ها را بیش از ۴۰۷ تن ذکر می کنند ، خبرهای رسیده حاکی از آن است که تنها در سرپل ذهاب برای بیش از ششصد نفر جواز دفن صادرشده است.


درشرایطی که سران رژیم جمهوری اسلامی ایران تمام امکانات مملکت را برای برگزاری اربعین بکار گرفته و جنجال براه انداخته اند، در برابر زلزله پر قدرت غرب کشور، مردم را تشویق می کنند تا دست به دعا بردارند واز دولت انتظار هیچگونه کمکی نداشته باشند.

با وجودیکه وقوع زلزله یک پدیده طبیعی است و در اکثر کشورها بوقوع می پیوندد، اما اگر جنایکاران حاکم بر ایران بجای دزدی ، مصالح بهتری برای ساختمانها بکاربرده بودند ، ابعاد فاجعه بمراتب کمتراز چیزی بود که اکنون شاهدیم. مشابه همین زلزله ۷/۳  ریشتری در کشورهایی نظیر ژاپن ، آمریکا به وقوع پیوسته ولی دربیشتر موارد یا تلفات جانی نداشته و یا اگر بوده از ده ها نفر تجاوز نکرده است.


 در اکثر کشورهایی که چنین حوادثی اتفاق می افتد ، مسئولین دولت به فکر پیشگیری و چاره جویی برمی آیند. اگر پس از وقوع زلزله در رودبارو منجیل و فاجعه زلزله در بم ، سران رژیم به فکر جلوگیری و مقابله با این پدیده افتاده بودند در دولت «مهرورزاحمدی نژاد» به سازمان مسکن «مهر» اجازه نمی دادند تا برای مردم خانه هایی بسازند که فاقد هرگونه استحکام و استاندارد ایمنی باشد وبا این زلزله تمام آجر و مصالح آن بر سرمردم فرود بیاید.


سازمان چریکهای فدایی خلق ایران با ابراز تأسف عمیق از این واقعه ضمن همدردی  با مردم کردستان ایران وعراق ، از تمام نیروهای انقلابی و مبارز دعوت می کند به یاری مردم آسیب دیده بشتابند.

سازمان چریکهای فدایی خلق ایران

۲۲ آبان ۱۳۹۶-۱۳ نوامبر ۲۰۱۷


 
 

        Del.icio.us Technorati Furl Digg Google Netvouz Add to Balatarin Send to Frinds by Y! Messenger Share/Save/Bookmark

 
 

     مطالب مرتبط

 
   
 

Copyright © 2006 azadi-b.com