Wordpress Themes

گرامیداشت قربانیان دهه ی ۶۰ یا توجیه جنایات رژیم سابق؟!

گرامیداشت قربانیان دهه ی ۶۰ یا توجیه جنایات رژیم سابق؟!

ادامه مطلب را بخوانید »

رفسنجانی و دهه ی ۶۰

اکبر هاشمی رفسنجانی در روز یکشنبه ۱۹ دی ماه برابر با ۸ ژانویه ۲۰۱۷ ظاهرا بر اثر ایست قلبی مرد، و نه تنها نماند تا در دادگاه های مردمی پس از سرنگونی رژیم به خاطر سه دهه شرکت، سازماندهی و طراحی در جنایات و قتل و کشتار و اعدام مبارزین ، مجاهدین، بهائی ها، قتل های زنجیره ای، کشتار و قتل های داخل و خارج و قتل های خودی و غیر خودی و از همه مهمتر قتل عام تابستان ۶۷ و.. محاکمه و پاسخگو باشد، بلکه اطلاعات وسیعی را برای همیشه با خود به گور برد. بیخود نیست که نه تنها هر دو جناح رژیم، بلکه حتی بی بی سی و فرخ نگهدار هم در مرگش عزادار شدند! ادامه مطلب را بخوانید »

گزارش دو هفته سفر به کوبا

برخی از دوستان از من خواستند که یادداشت های سفر به کوبا را که مربوط به سال ۲۰۰۰ می باشد و در نشریه ایران پست چاپ شدند به مناسبت فوت فیدل کاسترو دوباره در اینجا بیاورم. ادامه مطلب را بخوانید »

مراسم عاشورا در تورنتو و یا مضحکه ای دولتی؟!

مراسم عاشورا در تورنتو و یا مضحکه ای دولتی؟!

در یکی دو سال اخیر، تعدادی در تورنتو و شهرهایی در اروپا مراسمی تحت عنوان سینه زنی عاشورا راه انداخته‌اند و بحث و نظرهایی حول این پدیده در خارج کشور و حتی داخل مطرح است. من در اینجا قصد آن را ندارم که در جزئیات به این امر بپردازم که ریشه ی مذاهب و مناسک مذهبی به ویژه اسلامی و تشیع، خرافات و جهل و عقب ماندگی از یک طرف، و منافع سیاسی و طبقاتی دولت ها و طبقات حاکم و استثمارگر از طرف دیگر می باشد. ادامه مطلب را بخوانید »

“کارناوال عزاداران حسینی” یا پشت جبهه ی رژیم؟!

“کارناوال عزاداران حسینی” یا پشت جبهه ی رژیم؟!/بابک یزدی ادامه مطلب را بخوانید »

اتهام زنی های بدون مدرک و بی پرنسیپ

اتهام زنی های بدون مدرک و بی پرنسیپ
مدتی است در شهر ما، تورنتو، اتهام زنی بی رویه و بدون مدرک، با کمال بی پرنسیپی در مدیای اینترنتی – اجتماعی مد شده است. این مسئله از یک طرف جو اعتماد و اطمینان را بین افراد، بی مورد تضعیف می کند و از طرف دیگر شخصیت و حرمت انسانهای حقیقی و حقوقی را بدون دلیل و مدرک زیر سئوال می برد. ادامه مطلب را بخوانید »

چند جمله در مورد نوشته ی امیر پیام و کمپین کشتار ۶٧

برنامه ی کمپین کشتار ۶۷ برای یادآوری همین امشب در شماره ۸۹ چسنات

قسمت فارسی برنامه به شرح زیر می باشد ادامه مطلب را بخوانید »

سخنی کوتاه با سازنده ی فیلم “لو رفتن ماهیت حقیقی کمونیست ها”

روز ۱۸ مه در تورنتو همایشی در دومین سالگرد اعدام دو برادر محمد و عبدلله فتحی در بزرگداشت زندگی ـ و نه به اعدام ـ این دو برادر توسط نهاد “مادران علیه اعدام” و مشخصا مهوش علاسوندی و بیژن فتحی، مادر و پدر محمد و عبدالله برگزار شد. ادامه مطلب را بخوانید »

کشتار تابستان ۶۷

شش ماه در تهران و سه سال در بندرعباس مخفی بودم و همیشه آماده ی فرار. بیش از ۱۳ خانه و ۶ شغل عوض کرده بودم . فقط موقع حمام کردن کفش از پایم در می آمد. بیش از ۳ سال هم در دبی نیمه مخفی زندگی کردم. تا اینکه چند ماه قبل آدرسمان در دبی نیز لو رفته بود و بالاجبار از دبی هم قاچاقی با لنج همراه ۳ رفیق دیگر راهی هندوستان شدیم. در اسکله ی بمبئی دستگیر و بعد از اینکه رگهای دستمان را بدجوری با تیغ زدیم پلیس اجبارا ما را به بیمارستان برد و از دیپورت ما منصرف شد. چند ماهی را در زندانهای اداره مهاجرت و زندان مرکزی بمبئی با شپش ها سرو کله زده بودیم. البته زندان اول را که زندان موقت بود، پس از تلاش جدی ظرف چند هفته با همکاری ٣ رفیق دیگر و بخشی از زندانیان موفق شدیم شپش ها را در بند مردها براندازیم. ادامه مطلب را بخوانید »

عرصه را بر پادوهای رژیم اسلامی تنگ تر کنیم

جامعه ایران امروزه در یک حالت انفجاری بسر می برد. یک گوشه از خشم توده های معترض را در سال ١٣٨٨ و به دنبال مضحکه انتخاباتشان دیدیم. برای خلاص شدن از شر این رژیم جهل و خرافه، لازم است که عرصه را بر پادوهایش در خارج کشور هم، که گاه لباس فرهنگی و هنری به تن میکنند، گاه در قالب نویسنده و فیلسوف و یا تاجر و غیره عرض اندام میکنند، تنگ تر کرد. ادامه مطلب را بخوانید »