Wordpress Themes

نگاهی به جنبش کارگری در سالی که گذشت!

نگاهی به جنبش کارگری در سالی که گذشت!
تصویرهای کنونی، ضعف ها ونقاط قوت این جنبش! چه باید کردهایی که در مقابلمان است!
ادامه مطلب را بخوانید »

تاملی بر شکست انقلاب ۵٧

براستی چرا سرنوشت انقلاب بزرگ ۵۷ این جنین شوم رقم زده شد؟ آیا جمهوری اسلامی و نکبت و ظلماتی که بر ایران حاکم شده همانی بود که مردمان ایران در سال ۵۷ در اعتراضات واعتصابات وتظاهرات یکساله شان میخواستند؟ آیا انقلاب و میوه تلخ و گندیده آن یکی‌ هستند؟ پاسخ به این سوال بدون تردید منفی‌ است. میوه تلخ و زهرآگین انقلاب ۵۷ نه ثمره انقلاب که محصول شکست آن است. بزرگترین زمین لرزه سیاسی ایران از همان ابتدا، انقلاب و ضدّ انقلاب را در دل‌ خود داشت. دقیقاً بهمین خاطر است که انقلاب بهمن بهمان اندازه که بخاطر شکوه آن غرورانگیز است، بخاطر بقدرت رساندن چنین ضدّ انقلاب هاری عبرت آموز. در شرایطی که تاریک اندیشان و همه آقا زاده‌های قدیم و جدید علیه نیرو و شورش مردمان فقیر و توده بی چیز هشدار میدهند، پرداختن به درس های مهم انقلاب ۵۷ هیچگاه تازگی و اهمیت خود را از دست نداده است. ادامه مطلب را بخوانید »

عالیحناب سرخپوش درکنار خمینی به خاک رفت!

عالیحناب سرخپوش درکنار خمینی به خاک رفت!
ادامه مطلب را بخوانید »

تصویر ما از دهه خونین وضرروت وچرایی جنبش دادخواهی و حقیقت طلبی!

تصویر ما از دهه خونین وضرروت وچرایی جنبش دادخواهی و حقیقت طلبی!

با سلام به شما حضار گرامی ،رفقا ودوستان ؛ با تشکر از برگزارگنندگان این سمینار و با یاد همه جانباختگان را ه آزادی وبرابری وسوسیالیسم و با درود به مبارزه دلیرانه وفداکارانه خانواده های بزرگ جانباختگان واسیران این چهار دهه . ادامه مطلب را بخوانید »

دو رویداد: تمام نمای گفتمان وفرهنگ حاکم

خبر این است: “پلیس شهر شیراز در یک فعالیت گسترده اقدام به جمع آوری عوامل فساد کرده و توانسته مقادیر زیادی مشروبات الکلی، مواد مخدر، فیلم های مستهجن و افغانستانی‌های غیر مجاز را کشف و به معرض دید عموم بگذارد!!” ادامه مطلب را بخوانید »

سکوت وانکار شکسته است،قاتلان با شمشیرها وطنابهای دار بمیدان آمده اند!

در بیست وهشتمین سالگشت قتلعام زندانیان سیاسی ،سکوت وانکار شکست خورده است. شبح ۶۷ بر فراز جماران خیمه زده ونظام آدمکش اسلامی را به وحشت انداخته است. انتشار فایل صوتی آیت الله منتظری در دیدار با اعضای هیات مرگ در جریان اعدام های سال ۶۷، همچون زلزله ای در حال لرزاندن ارکان نظام جمهوری اسلامی است. قاتلان وآمران وعاملان جنایات ،هراسان بمیدان آمده ، سکوت وانکاررا وانهاده وبی هیچ شرم ووقاهتی از کشتار دفاع میکنند وافتخار قتلعام را برگردن میگیرندو آنرا اجرای احکام الهی میدانند!! ادامه مطلب را بخوانید »

۳۷ سالگی سازمان راه کارگر مبارک باد

۳۷ سالگی سازمان راه کارگر مبارک باد
انقلاب مرد ، زنده باد انقلاب ادامه مطلب را بخوانید »

بزرگترین راهپیمایی محیط زیستی جهان برگزار شد

بزرگترین راهپیمایی محیط زیستی جهان امروز، همزمان با ملاقات وزرا و روسای کشورهای جهان در مقابل سازمان ملل برگزار شد. نیویورک ،شاهد تظاهرات و مارش صدها هزار نفر از مردمی بود که با شعار “عمل ، بهتر از سخن است” علیه  سیاستهای سرمایه دارانه و امپریالیستی  دولتهای بزرگ و قدرتمند سرمایه داری به خبایان آمده بودند. همزمان با نیویورک گروههای بزرگی در شهرهای لندن، برلین، بوگوتا، استانبول، پاریس، ریو، دهلی، ملبورن، ژوهانسبرگ، لاگوس…. به این حرکت پیوستند.  در شهر تهران نیز در مقابل سازمان حفاظت محیط زیست در پارک پردیسان نیز اکسیون طرفداران محیط زیست برگزار شد.  این حرکت در ادامه اعتراضات متعددی است که در چند هفته گذشته ما شاهد برگزاری تظاهرات و اکسیونهای متعدد در اهواز ، ارومیه ، اصفهان و تهران در دفاع از محیط زیست و خصوصا در اعتراض به سیاستهای رژیم اسلامی در رابطه با خشک شدن دریاچه ارومیه و هامون و…، رود زاینده رود و کارون و…آلودگی هوای تهران و اراک و اهواز و سنندج و…. بوده ایم.  اینها نشانه آنست که  بحران آب و محیط زیست به خواسته ای مهم و اساسی برای دهها میلیون از مردم ایران تبدیل شده  است.   ادامه مطلب را بخوانید »