Wordpress Themes

کومه له در”جنبش ملی کرد”

کومه له در”جنبش ملی کرد”

ابراهیم علیزاده در آخرین مصاحبه خود با رادیو پیام کانادا، قایل شدن و ورود به جنبش ملی کرد را رسما اعلام کرد. البته این امر تازگی ندارد. سکوت بیش از دو دهه این سازمان در مقابل عملکرد احزاب ناسیونالیست – قومی و اسلامی حاکم بر مردم کردستان عراق، نیرو گرفتن جریانات قومی و فدرالی از کومه له، شرکت در “کنگره ملی کرد”، تحریف تاریخ حزب کمونیست ایران و کومه له و این اواخر نیز استقبال از پروژه بارزانی در موسسه میری و پانلهای روداو برای ایفای نقش در شکافهای منطقه ای، تلاش و کارنامه این سازمان در تعلق خاطر به جنبش ملی کرد رابه اندازه کافی نشان داده است. آنچه که تازه است اعلام رسمی ملحق شدن به این جبهه از سوی دبیر اول کومه له بر بستر تحولات سیاسی در معادلات منطقه است. ادامه مطلب را بخوانید »

زندانی سیاسی، زندانی”امنیتی”

عبارت زندانی امنیتی را وزارت اطلاعات و کاربدستان زندانهای جمهوری اسلامی ابداع کرده اند. خاصیت اختراع این عبارت برای حکومت اسلامی این است که متهمان و دستگیر شدگان را زیر بیرق عبارت “امنیتی” قرار داده تا بدین طریق این شبهه را در میان افکار عمومی داخل و خارج ایجاد کند که گویا متهمان پرونده “امنیتی” قصد بخطر انداختن “امنیت ملی” را داشته اند. این را در پرونده تمامی فعالین سیاسی، کارگری و اجتماعی میبینیم. ادامه مطلب را بخوانید »

محاسبات ریاضی استاندار کردستان

بعد از پایان نمایش انتخاباتی جمهوری اسلامی مقامات و کاربدستان این حکومت در کردستان و در سراسر کشور همگی بسیج شدند تا با ارائه آمار و ارقام و یک سری محاسبات ریاضی غلط و دروغین به افکار عمومی بگویند که اینک نظامشان مشروعیت دارد. رسانه های حامی این رژیم همچون آیت الله بی بی سی نیز تمام توان خود را بر مبنای همین محاسبات و شرکت در سیرک انتخاباتی جمهوری اسلامی متمرکز کردند. برخی از افراد و شخصیتهای به اصطلاح هنرمند نیز در این دور از نمایش به مجیزگوی حکومت اسلامی تبدیل شدند. ادامه مطلب را بخوانید »

درماندگی اصلاح طلبان کرد پیرامون نمایش انتخاباتی

روز شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۹ تن از نمایندگان جمهوری اسلامی مجلس از کردستان و ارومیه اعلام کردند که، “از کاندیداتوری حسن روحانی “با توجه به شکستها و پیروزیهایش” برای چهار سال دیگر در مقام ریاست حمهوری حمایت خواهند کرد” ادامه مطلب را بخوانید »

در رابطه با سخنان رفیق صلاح مازوجی در مورد بیانیه شش سازمان

در رابطه با سخنان رفیق صلاح مازوجی در مورد بیانیه شش سازمان

ادامه مطلب را بخوانید »

انتخاب و رای مردم سرنگونی جمهوری اسلامی است

جمهوری اسلامی شش کانگستر آدمکش را در مقابل مردم قرار داده است و با تمام توان تلاش میکند آن مهره ای که دستانش بیشتر از بقیه خون آلود تر است را درون ویترین چهار ساله بعدی  این نظام قرار دهد. ادامه مطلب را بخوانید »

ضروت این ائتلاف و همکاری از کجا مایه میگیرد؟

ضروت این ائتلاف و همکاری از کجا مایه میگیرد؟

بعد از صدور بیاینه ای با امضای شش حزب و سازمان اپوزیسیون کرد مستقر در کردستان عراق برای تحریم نمایش انتخاباتی جمهوری اسلامی، دوستان سازمان کردستان حزب کمونیست ایران کومه له سئوالاتی را در توجیه شرکت کومه له در این جمع در مقابل منتقدین قرار دادند که محوری ترین آنها عبارتند از: ادامه مطلب را بخوانید »

ساختن حزب یا راه اندازی محفل نفرت؟!

اخیرا محفلی اعلام کرده اند که قصد دارند “یک حزب کمونیستی کارگری جدید” بسازند که با احزاب تاکنونی کمونیست کارگری متفاوت خواهد بود. درهمین رابطه یکی از مدافعان ساختن “این حزب” بنام کامران پایدار در نوشته ای تحت عنوان، “ملزومات برپایی یک حزب کمونیستی و کارگری جدید”، نه به ملزومات ساختن یک حزب کمونیستی کارگری جدید بلکه به ملزومات نفرت پراکنی علیه کمونیستها با کلماتی مثل، سیاه و ارتجاعی خواندن آنان ملزومات راه اندازی این محفل را توضیح داده است. ادامه مطلب را بخوانید »

جدایی دین از دولت یا جدایی دین از سیاست؟

ضروت طرح این موضوع از آنجا ناشی شد که صاحب نظرانی بر این نظر هستند که باید دین از سیاست جدا باشد و با جدایی دین از سیاست میتوان به سلطه دین بر جامعه پایان داد. شخصا بر این عقیده نیستم که میشود و باید دین را از سیاست جدا کرد آنگاه به سلطه دین در حاکمیت پایان داده خواهد شد بلکه برای پایان دادن به سلطه دین بر جامعه میتوان و باید دین را از دولت جدا کرد نه از سیاست. دلایلی که میتوان در دفاع از جدایی دین از دولت ( نه از سیاست ) بدان اشاره کرد را سعی میکنم توضیح دهم. نوشته را زیر تیترهای: یک توضیح کوتاه، جدایی دین از سیاست و اینکه چرا با زور و با قانون و اجبار نمیشود و نمیتوان دین را از سیاست جدا کرد، تعریف و نگاه امروز از سیاست، جایگاه مقوله آزادی بی قید و شرط بیان در این بحث، جدایی دین از دولت  و در انتها با یک جمعبندی این مطلب را به پایان خواهم رساند. ادامه مطلب را بخوانید »

“انتخابات” ریاست جمهوری و احزاب اپوزیسیون کرد

“انتخابات” ریاست جمهوری و احزاب اپوزیسیون کرد

ادامه مطلب را بخوانید »