Wordpress Themes

جاده میاندوآب- بوکان قتلگاه کشاورزان و مردم منطقه

روز ١۶ بهمن کشاورزان و اهالی روستای شین آباد در جاده میاندوآب- بوکان نسبت به ناامن بودن این جاده  و بی توجهی مسئولان تجمع اعتراضی برپا کردند. در روزهای گذشته یکی از ساکنان این روستا به نام مجید قادری ۵۰ ساله و دارای ۴ فرزند که یکی از آنان معلول است در حین گذر از این جاده دچار سانحه شده و جان خود را از دست داده است. ادامه مطلب را بخوانید »

برای برچیدن احکام مسخره امنیتی علیه جعفر عظیم زاده و دیگر فعالین کارگری باید قاطعانه و متحد به میدان آمد

برای برچیدن احکام مسخره امنیتی علیه جعفر عظیم زاده و دیگر فعالین کارگری باید قاطعانه و متحد به میدان آمد

  ادامه مطلب را بخوانید »

ناسیونالیسم کرد در سوگ رفسنجانی

ناسیونالیسم کرد در سوگ رفسنجانی

ادامه مطلب را بخوانید »

سنندج باز هم در دفاع از زندگی

سنندج باز هم در دفاع از زندگی

جلادان رژیم اسلامی در سنندج در صدد اجرای حکم اعدام جوانی بنام هیمن اورامی نژاد بودند که در سن ۱۷ سالگی مرتکب قتل شده بود که با تلاش فعالین “کمپین بخشش شهر سنندج” و دیگر شخصیتهای اجتماعی موجب شد، خانواده پویا ابوالقاسمی از اجرای حکم قصاص فرزندشان خودداری کرده و زندگی را به هیمن اورامی نژاد بازگردانند. این اولین بار نیست که فعالین اجتماعی در سنندج در دفاع از حق حیات رضایت خانواده مقتول را برای بخشش جلب میکنند. در پی همین تلاشهای انسانی بود که دوم شهریور ماه ۹۵ نیز رشاد رشیدی که در سال ۹۱ در نزاعی به اتهام قتل دلیر احمدی حکم اعدام گرفته بود با رضایت خانواده احمدی از مرگ نجات یافت. ادامه مطلب را بخوانید »

متهم در مقام شاکی!

متهم در مقام شاکی!
بنا به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، هنوز سه ماه از محکومیت ۱۱ ساله جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد در شعبه اول دادگاه انقلاب ساوه نگذشته است که دادستانی تهران، مالک کارخانه نورد و لوله صفا را متهم اقتصادی معرفی و از مصادره این کارخانه و برخی دیگر از شرکتهای متعلق به رستمی صفا خبر داد. رستمی صفا شاکی این دو فعال کارگری در پرونده آنان در شعبه اول دادگاه انقلاب ساوه بود. شاپور احسانی راد و جعفر عظیم زاده اردیبهشت ماه سال ۹۴ بدنبال اعتصاب کارگران کارخانه نورد و لوله صفا و حمایت از خواستهای کارگران این کارخانه، با شکایت رستمی صفا بازداشت و در حال حاضر هر کدام با ۱۱ سال حکم زندان منتظر رای دادگاه تجدید نظر هستند. ادامه مطلب را بخوانید »

مانوور نظامی- ناموسی، برای دفاع از ثروت و قدرت!

روز سه شنبه ۱۳ ماه دسامبر ۱۵ هزار پیشمرگ حکومت اقلیم کردستان عراق در یک مانوور نظامی تحت عنوان،”دفاع ازناموس” تجمعی در اربیل کردستان عراق برگزار کردند. داستان از این قرار است که یکی از نمایندگان پارلمان کردستان عراق بنام “سروه عبدوالواحد” از اعضای فراکسیون گوران طی سخنانی در پارلمان عراق که بمنظور تصویب بودجه سال ۲۰۱۷ برگزار شده بود در رابطه با وضعیت مالی و اقتصادی خانواده های پیشمرگ در اقلیم کردستان گفته است: “در حالیکه حقوق ماهیانه بموقع در اختیار خانواده های پیشمرگانی که جان خود را از دست داده اند قرار نمیگیرد، همسران آنان ناچارند برای تامین معیشت زندگی شان “خودفروشی” کنند. ( در ادبیات ناسیونالیسم کرد بجای “تن فروشی” از واژه خودفروشی استفاده میشود و منظور این نماینده از فراکسیون گوران “تن فروشی” بوده است). توضیح داخل پرانتز از من است. ادامه مطلب را بخوانید »

ایجاد اقلیمی دیگر در کردستان عراق طرحی ارتجاعی است!

ایجاد اقلیمی دیگر در کردستان عراق طرحی ارتجاعی است!

مسئله دو اداره ای در اقلیم کردستان عراق گفتمان تازه ای نیست. این سیاست بارها و هر از چند گاهی از سوی دو حزب رقیب یعنی اتحادیه میهنی و حزب دمکرات کردستان عراق مورد مجادله و بعضا در دعواهای این دو حزب همچون تهدید از سوی اتحادیه میهنی و گوران به میان کشیده شده است. ادامه مطلب را بخوانید »

عملکرد و تعلق جنبشی کومه له

عملکرد و تعلق جنبشی کومه له

بدنبال دستگیری دمیرتاش و تنی چند از اعضای حزب ها د پ در ترکیه، جریانات سیاسی مختلف بویژه در طیف چپ بدرست قلدرمنشی دولت اوردوغان را محکوم کردند. در این شکی نیست سیاست و رفتار اسلامی فاشیستی دولت ترکیه که در قبال فعالیت سیاسی، پ ک ک و ها د پ و دیگر احزاب و جریانات سیاسی مخالف از خود نشان داده است باید محکوم شود و مورد تعرض قرار گیرد. واکنش نیروهای سیاسی چپ، کارگری و روشن بین نسبت به این وقایع و تعرضات و حتی نسبت به دزدیدن عبدالله اوجلان توسط دولت ترکیه که او را گروگان گرفته است، نه از سر حمایت و طرفداری از این احزاب، افراد، افق و سیاستهای آنان، بلکه بمعنای حمایت و دفاع از حق آزادی فعالیت احزاب سیاسی است. ادامه مطلب را بخوانید »

مبارزات معلمان کردستان عراق نیازمند رهبری است

مبارزات معلمان کردستان عراق نیازمند رهبری است

تجمع و تظاهرات روز شنبه ۱۲ نوامبر معلمان در شهرهای سلیمانیه، رانیه، گرمیان، حلبجه و راپرین، در ادامه اعتراضات قبلی یکسال گذشته بار دیگر از سر گرفته شد. این تجمعات اعتراضی از یکسال قبل تا کنون بتناوب ادامه داشته است. پیشتر اوایل سال جاری در ۲۰ ژانویه کارمندان، معلمان و دیگر مزدبگیران در کردستان عراق در اعتراض به عدم دریافت چهار ماه حقوق معوقه خود به خیابانها آمدند و شهر سلیمانیه در راس این اعتراضات قرار داشت. روز ۲۷ سپتامبرنیز معلمان با طرح خواست و مطالباتی چون: پرداخت حقوقهای معوقه ماههای قبل، پرداخت بموقع حقوق کارمندان و مزدبگیران، لغو پس انداز بخشی از حقوقها که هر ماه از دسترنج معلمان توسط دولت اقلیم کسر میشود، شفافیت در فروش نفت، لغو شهریه صد هزار دیناری از داشجویان، لغو مجازات معلمان به بهانه عدم حضور در مدارس، استقلال دادگاهها و بسیاری مطالبات دیگر طرح گردید و برگزار شده بود. همچنین ۹ اکتبر معلمان ناراضی و معترض در شهر اربیل و شهر کرکوک کردستان عراق و در ادامه تجمع و راهپیمایی هزاران نفره معلمان، کارمندان و حقوق بگیران که با حمایت دانش آموزان، دانشجویان و مردم، تحت عنوان “جبهه نارضایتی مردم”، در شهرهای، سلیمانیه، رانیه، که لار، حلبجه، راپه رین، سید صادق، قلعه دزی، کویه و بسیاری از شهرکهای کردستان عراق به خیابانها آمدند و برای چندمین بار در یکسال گذشته صدای اعتراض خود را به گوش مقامات احزاب حاکم بر کردستان رسانیدند. ادامه مطلب را بخوانید »

در دفاع از کومه له قدیم

اخیرا ملا بختیار رئیس هیئت اجرایی اتحادیه میهنی کردستان عراق  بعد از دیدار با مقامات جمهوری اسلامی و بازگشت به کردستان عراق در مصاحبه ای با تلویزیون “ان آر تی” در مورد اپوزیسیون مسلح جمهوری اسلامی ( کومه له قدیم و حزب دمکرات ) و مناسبات این دو حزب در اواسط دهه شصت با حکومت صدام حسین سخنانی را مطرح کرده است  او که خود را “سوسیال دمکرات و سکولار” معرفی میکند در بخشی از سخنانش میگوید: ” زمانی که ما همچون اتحادیه میهنی با حکومت بعث در حال جنگ بودیم و مورد حملات بمباران شیمیایی صدام حسین قرار گرفتیم، آنها یعنی کومه له و حزب دمکرات با حکومت صدام حسین مناسبات داشتند”. ملا بختیار به نکات دیگری هم در ارتباط با روابط ۲۵ ساله اتحادیه میهنی و حکومت اقلیم کردستان با جمهوری اسلامی اشاره کرده و میگوید: ” من این را پنهان نمیکنم که اتحادیه میهنی روابط خوب و حسنه ای با جمهوری اسلامی دارد و اتحادیه میهنی بدون وجود جمهوری اسلامی از موقعیت کنونی برخوردار نبود به همین خاطر ما از آنها بسیار سپاسگزاریم”. او در جریان دیدار با مقامات جمهوری اسلامی گفته بود که، ” دشمن مشترک اتحادیه میهنی و جمهوری اسلامی ، حکومت بعث و داعش بوده اند”. که مجددا در این مصاحبه نیز آنرا تکرار میکند. نقل به معنی. ادامه مطلب را بخوانید »