Wordpress Themes

چرا سرنوشت و آینده کومه له برای من مهم است؟

من نیز همچون صدها و هزاران انسان کمونیست، چه آنانی که جانباختند و چه کسانیکه در قید حیات هستند و خود را کمونیست میدانند، نزدیک به یک دهه در حزب کمونیست ایران و سازمان کردستان این حزب فعالیت داشتم. اینجا قصد وارد شدن به کارنامه فعالیت سیاسی ام طی آن یک دهه را ندارم. در این رابطه بسهم خود وقایع و سیر رویدادهای آندوره را برای ثبت در تاریخ مکتوب کرده و در کتابی تحت عنوان “تاریخ یکدوره، مختصری از فعالیت سیاسی در کردستان” منتشر کرده ام. ادامه مطلب را بخوانید »

برگی از تاریخ،فرمان خمینی و جنایات خلخالی در کردستان

۲۶مرداد ۵۸ جنگ سختی بین طرفهای درگیر، ( سازمانهای سیاسی مسلح و ارتش و سپاه) در پاوه در میگیرد. رژیم اسلامی چمران را مامور پایان دادن به “غائله” پاوه میکند. شهر در دست مردم و نیروهای سیاسی مسلح است. قوای حکومت برای تصرف شهر از راه زمین قادر به این کار نمیشوند. نیروهایشان در داخل شهر پاوه متحمل تلفات زیادی میشوند. از راه هوایی نیز هلیکوپترها در تیر رس نیروهای مسلح سازمانهای سیاسی و مردم قرار میگیرند. شکست نیروهای رژیم در پاوه سبب میشود که خمینی راسا بعنوان فرمانده قوا و با همیاری دولت موقت به تمام نیروهای مسلح ارتش و  سپاه، فرمان حمله به پاوه را صادر کند. ادامه مطلب را بخوانید »

آیا آموزش راه حل است؟ پیرامون قتل آتنا اصلانی

انتشار خبر قتل آتنا اصلانی کودک هفت ساله پارس آباد اردبیل پس از آزار و اذیت جنسی او، واکنش‌های بسیاری در میان مردم، شبکه های اجتماعی و همچنین برخی از مقامات حکومت اسلامی را به دنبال داشته است.. ادامه مطلب را بخوانید »

مشروعیت بخشیدن زیبا کلام و سازگارا به سلفی گری تحت لوای دفاع از “کردها و سنی‌ها”

صادق زیبا کلام میگوید: “صرف گرفتن و زدن و بستن سلفی های تندرو در ایران، دست‌کم تاکنون نتوانسته این پدیده را تمام کند. واقعیت آنست که کردها، سنی‌ها و سایر اقلیت‌های ایرانی، سرخوردگی‌ها، توقعات، خواسته‌ها و مطالباتی دارند که نادیده گرفته شده‌اند.” ادامه مطلب را بخوانید »

خودآزمایی نظامی سازمان کومه له شاخه مهتدی

“سازمان کومه له شاخه مهتدی”، روز جمعه ۲ تیر در اطلاعیه ای از کشته شدن سه نفره از افراد این سازمان در درگیری با نیروهای رژیم در اطراف سنندج خبر داد. گویا این تیم که چهار نفر بودند و یک نفر آنان نیز اسیر شده است، در ماموریتی که سران سازمان زحمتکشان به آنان داده بودند قصد اجرای یک عملیلت نظامی در اطراف سنندج را داشتند. ادامه مطلب را بخوانید »

کومه له در”جنبش ملی کرد”

کومه له در”جنبش ملی کرد”

ابراهیم علیزاده در آخرین مصاحبه خود با رادیو پیام کانادا، قایل شدن و ورود به جنبش ملی کرد را رسما اعلام کرد. البته این امر تازگی ندارد. سکوت بیش از دو دهه این سازمان در مقابل عملکرد احزاب ناسیونالیست – قومی و اسلامی حاکم بر مردم کردستان عراق، نیرو گرفتن جریانات قومی و فدرالی از کومه له، شرکت در “کنگره ملی کرد”، تحریف تاریخ حزب کمونیست ایران و کومه له و این اواخر نیز استقبال از پروژه بارزانی در موسسه میری و پانلهای روداو برای ایفای نقش در شکافهای منطقه ای، تلاش و کارنامه این سازمان در تعلق خاطر به جنبش ملی کرد رابه اندازه کافی نشان داده است. آنچه که تازه است اعلام رسمی ملحق شدن به این جبهه از سوی دبیر اول کومه له بر بستر تحولات سیاسی در معادلات منطقه است. ادامه مطلب را بخوانید »

زندانی سیاسی، زندانی”امنیتی”

عبارت زندانی امنیتی را وزارت اطلاعات و کاربدستان زندانهای جمهوری اسلامی ابداع کرده اند. خاصیت اختراع این عبارت برای حکومت اسلامی این است که متهمان و دستگیر شدگان را زیر بیرق عبارت “امنیتی” قرار داده تا بدین طریق این شبهه را در میان افکار عمومی داخل و خارج ایجاد کند که گویا متهمان پرونده “امنیتی” قصد بخطر انداختن “امنیت ملی” را داشته اند. این را در پرونده تمامی فعالین سیاسی، کارگری و اجتماعی میبینیم. ادامه مطلب را بخوانید »

محاسبات ریاضی استاندار کردستان

بعد از پایان نمایش انتخاباتی جمهوری اسلامی مقامات و کاربدستان این حکومت در کردستان و در سراسر کشور همگی بسیج شدند تا با ارائه آمار و ارقام و یک سری محاسبات ریاضی غلط و دروغین به افکار عمومی بگویند که اینک نظامشان مشروعیت دارد. رسانه های حامی این رژیم همچون آیت الله بی بی سی نیز تمام توان خود را بر مبنای همین محاسبات و شرکت در سیرک انتخاباتی جمهوری اسلامی متمرکز کردند. برخی از افراد و شخصیتهای به اصطلاح هنرمند نیز در این دور از نمایش به مجیزگوی حکومت اسلامی تبدیل شدند. ادامه مطلب را بخوانید »

درماندگی اصلاح طلبان کرد پیرامون نمایش انتخاباتی

روز شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۹ تن از نمایندگان جمهوری اسلامی مجلس از کردستان و ارومیه اعلام کردند که، “از کاندیداتوری حسن روحانی “با توجه به شکستها و پیروزیهایش” برای چهار سال دیگر در مقام ریاست حمهوری حمایت خواهند کرد” ادامه مطلب را بخوانید »

در رابطه با سخنان رفیق صلاح مازوجی در مورد بیانیه شش سازمان

در رابطه با سخنان رفیق صلاح مازوجی در مورد بیانیه شش سازمان

ادامه مطلب را بخوانید »