Wordpress Themes

معامله بازنده ها

معامله بازنده ها

هدف از واگذاری کرکوک از سوی اتحادیه میهنی در معامله با نیروهای عراقی، نیروهای حشدالشعبی و سرکرده تروریست سپاه پاسداران، تعرضی به همه پرسی مردم کردستان عراق مبنی بر استقلال و جدایی از عراق و معامله ای برای دست یابی به آرزوی دیرینه اتحادیه میهنی در رقابت با پارتی قابل توضیح است. ادامه مطلب را بخوانید »

بالاخره این کفرگویی هم جا می افتد

آیا تا کنون کسانی از ( “چپهای” منفرد و حزب گریز ) از خود پرسیده اند که رژیم جنایتکار ، ضد کارگر و ضد انسان حق ندارد و نباید مانع از عضویت هر انسانی در هر حزب سیاسی و کمونیستی شود؟ ادامه مطلب را بخوانید »

یادداشتهای هفته

حیدرعبادی سخنگوی جمهوری اسلامی

از ابتدای مطرح شدن رفراندوم در کردستان عراق، فشارها و تهدیدات سه دولت، عراق، جمهوری اسلامی و ترکیه علیه رفراندوم در کردستان عراق بجایی رسیده  که حاکمان سه کشور یاد شده در تهدیدهایشان  قابلیت خون پاشیدن به جامعه کردستان عراق را از خود بنمایش گذاشتند. ادامه مطلب را بخوانید »

آیا رفراندوم کردستان عراق مساوی با اعلام استقلال است؟

آیا برگزاری رفراندوم ۲۵ سپتامبر یعنی دست یابی به استقلال کردستان عراق؟ ممکن است بعضا و در میان احزاب، افراد و جریانات مختلف سیاسی چنین تصویری وجود داشته باشد. ادامه مطلب را بخوانید »

رفراندوم، استقلال کردستان عراق و مخالفت دولت ها

بعد از اعلام تاریخ برگزاری رفرندوام در کردستان عراق از سوی مسعود بارزانی و همراه کردن دو حزب دیگر پارلمانی، یعنی اتحادیه میهنی و جنبش اسلامی ( در مجموع سه حزب با ۶۸ کرسی )  در تلاش برای ایفای نقش پارلمان در مشروعیت دادن قانونی به مسئله رفراندوم، تحول دیگری در جدال احزاب رقیب در حکومت اقلیم کردستان پشت سر گذاشته شد. دو حزب دیگر پارلمانی کردستان عراق یعنی ( گوران یا جنبش تغییر با ۲۴ کرسی  و جمعیت اسلامی با ۶ کرسی ) خواهان بتعویق افتادن رفراندوم شدند. روز جمعه ۱۵ سپتامبر از سوی سه حزب یاد شده، پارلمان کردستان عراق بعد از ۲۳ ماه تعطیلی و بمنظور مشروعیت بخشیدن به رفراندوم، بار دیگر آغاز بکار کرد و ۶۵ نماینده حاضر در پارلمان به برگزاری رفراندوم رای مثبت دادند. در میزگردی که تلویزیون روداو بعد از پایان جلسه پارلمان و در محوطه مقابل ساختمان پارلمان کردستان عراق با شرکت نماینده گان فراکسیونهای، جمعیت اسلامی، حزب دمکرات کردستان عراق، جنبش اسلامی و اتحادیه میهنی برگزار کرد، نماینده جنبش اسلامی اظهار داشت که “آمد و رفت نماینده آمریکا برای بتعویق انداختن رفراندوم در ازای “هرچه پول بخواهید می پردازیم”، دیگر راه حل نیست. پیدا بود این جمله “محرمانه” به ناگاه از زبان نماینده حزب جنبش اسلامی بیرون پرید و دیگر فرصتی برای ماست مالی کردن آن نبود. حکومت اقلیم کردستان، بارزانی و سران دیگر احزاب اسلامی و ناسیونالیست در کردستان عراق در بیش از دو دهه اخیر با چنین ساز و کاری بر مردم کردستان حاکمیت کرده اند. ادامه مطلب را بخوانید »

کار یا بیمه بیکاری خواست اصلی کارگران کولبر در کردستان

کار یا بیمه بیکاری خواست اصلی کارگران کولبر در کردستان

ادامه مطلب را بخوانید »

اعتصاب عمومی، تجمع و تظاهرات در حمایت از کولبران در کردستان

اعتصاب عمومی، تجمع و تظاهرات  

در حمایت از کولبران در کردستان

ادامه مطلب را بخوانید »

چرا سرنوشت و آینده کومه له برای من مهم است؟

من نیز همچون صدها و هزاران انسان کمونیست، چه آنانی که جانباختند و چه کسانیکه در قید حیات هستند و خود را کمونیست میدانند، نزدیک به یک دهه در حزب کمونیست ایران و سازمان کردستان این حزب فعالیت داشتم. اینجا قصد وارد شدن به کارنامه فعالیت سیاسی ام طی آن یک دهه را ندارم. در این رابطه بسهم خود وقایع و سیر رویدادهای آندوره را برای ثبت در تاریخ مکتوب کرده و در کتابی تحت عنوان “تاریخ یکدوره، مختصری از فعالیت سیاسی در کردستان” منتشر کرده ام. ادامه مطلب را بخوانید »

برگی از تاریخ،فرمان خمینی و جنایات خلخالی در کردستان

۲۶مرداد ۵۸ جنگ سختی بین طرفهای درگیر، ( سازمانهای سیاسی مسلح و ارتش و سپاه) در پاوه در میگیرد. رژیم اسلامی چمران را مامور پایان دادن به “غائله” پاوه میکند. شهر در دست مردم و نیروهای سیاسی مسلح است. قوای حکومت برای تصرف شهر از راه زمین قادر به این کار نمیشوند. نیروهایشان در داخل شهر پاوه متحمل تلفات زیادی میشوند. از راه هوایی نیز هلیکوپترها در تیر رس نیروهای مسلح سازمانهای سیاسی و مردم قرار میگیرند. شکست نیروهای رژیم در پاوه سبب میشود که خمینی راسا بعنوان فرمانده قوا و با همیاری دولت موقت به تمام نیروهای مسلح ارتش و  سپاه، فرمان حمله به پاوه را صادر کند. ادامه مطلب را بخوانید »

آیا آموزش راه حل است؟ پیرامون قتل آتنا اصلانی

انتشار خبر قتل آتنا اصلانی کودک هفت ساله پارس آباد اردبیل پس از آزار و اذیت جنسی او، واکنش‌های بسیاری در میان مردم، شبکه های اجتماعی و همچنین برخی از مقامات حکومت اسلامی را به دنبال داشته است.. ادامه مطلب را بخوانید »