Wordpress Themes

زمان کندن گور این نظام است

اوایل دی ماه بود که ماجرای گورخواب‌های نصیرآباد مانند سیلی بر صورت از وفور درد، کرخت‌شده‌ی جامعه خورد. گرانی و تورم، نرخ بیکاری، کشاورزی نابودشده، اقتصاد در حال احتضار، سرکوب، خفقان، اختلاس‌های کلان، حقوق‌های نجومی، فقر، حاشیه‌نشینی، اعتیاد، کارتن‌خوابی و… ارتباط تنگاتنگ با هم دارند و حاصل کارکرد سیستم سرمایه‌داری جمهوری اسلامی هستند. ادامه مطلب را بخوانید »

جهان با سرعت به راست میتازد

جهان با سرعت به راست میتازد
در دو سه ساله اخیر در سطح مناسبات جهانی شاهد رخدادهایی هستیم که بر خلاف حرکت سرمایه جهانی که مبتنی بر مولفه هایی نظیر جهانی شدن و تجارت جهانی و غیره است اینبار این حرکت از جنس دیگریست و در آن میتوان اتحاد طبقات مختلف همراه با منافع متضاد را ملاحظه کرد. ادامه مطلب را بخوانید »

سقف کاخ سفید بر روی سر حسین اوباما …

سقف کاخ سفید بر روی سر حسین اوباما با ورود پرزیدنت ترامپ در حال فرو ریزی بود که سپاه پاسداران با بمب گذاری در زیر پایه های ساختمان پلاسکو سمبل یهودیت را در تهران بر روی سر مردم و آتش نشان های جانباز بعنوان تبریک تقدیم پرزیدنت ترامپ کرد . ادامه مطلب را بخوانید »

اعتراض کارگران هپکو اینبار متفاوت بود

اعتراض کارگران هپکو اینبار متفاوت بود.

کارگران شرکت هپکو اعتراضات پیگیرانه ای را پشت سر گذاشته اند. هپکو مرکز صنعتی با سابقه ای بیش از ۴دهه است. مناسبات این شرکت صنعتی برگرفته از روابط کارگر و کارفرما ئ تحت تاثیر شرکت ها از کشورهای اروپایی، است.

ادامه مطلب را بخوانید »

مرگ یک جنایتکار , صف سوگواران!

مرگ یک جنایتکار

صف سوگواران!

ادامه مطلب را بخوانید »

نگاهی به پدیده ی اعتصاب غذا

 نگاهی به پدیده ی اعتصاب غذا

اعتصاب غذا به عنوان روش مبارزه در میان آزادیخواهان در مبارزات دموکراتیک و انقلابیون کمونیست از اوائل دهه ۱۹۰۰ میلادی با تاریخ مبارزات رهایی بخش گره خورده است. روش مبارزه از طریق اعتصاب غذا را با خیلی از انواع مبارزات سیاسی-اجتماعی نمی توان مقایسه کرد. در اعتصاب غذا اعتصاب کننده دشمن سیاسی-اجتماعی خود را که به تمام ابزار سرکوب مسلح می باشد، خلع سلاح و مات می کند. ادامه مطلب را بخوانید »

رفسنجانی و دهه ی ۶۰

اکبر هاشمی رفسنجانی در روز یکشنبه ۱۹ دی ماه برابر با ۸ ژانویه ۲۰۱۷ ظاهرا بر اثر ایست قلبی مرد، و نه تنها نماند تا در دادگاه های مردمی پس از سرنگونی رژیم به خاطر سه دهه شرکت، سازماندهی و طراحی در جنایات و قتل و کشتار و اعدام مبارزین ، مجاهدین، بهائی ها، قتل های زنجیره ای، کشتار و قتل های داخل و خارج و قتل های خودی و غیر خودی و از همه مهمتر قتل عام تابستان ۶۷ و.. محاکمه و پاسخگو باشد، بلکه اطلاعات وسیعی را برای همیشه با خود به گور برد. بیخود نیست که نه تنها هر دو جناح رژیم، بلکه حتی بی بی سی و فرخ نگهدار هم در مرگش عزادار شدند! ادامه مطلب را بخوانید »

یاداشت روز … مراسمهای فرمایشی و پر طمطراق و پر هزینه تحلیف ریاست جمهوری در آمریکا

یاداشت روز
مراسمهای فرمایشی و پر طمطراق و پر هزینه تحلیف ریاست جمهوری در آمریکا که در واقع بیشتر رسانه های بورژوائی با آب و تاب پوشش میدهند، جدا از هزینه های سرسام آور دوران تبلیغات انتخاباتی ست . اگر آنرا هم اضافه کنیم ،میتوان با این هزینه های نجومی اشتغال زائی برای هزاران نفر نمود که در حقیقت در ذات نظام استثمارگر سرمایه داری نمیگنجد. ادامه مطلب را بخوانید »

در حاشیه مرگ رفسنجانی , روایت ما، روایت آنها

مرگ رفسنجانی موجی از واکنش را از جانب جریانات سیاسی و رسانه های بین المللی فارسی زبان برانگیخت. برای جریانات چپ انقلابی که دست اول شاهد شکست انقلاب ۵۷ و قدرتگیری رژیم اسلامی بوده اند؛ برای آنهایی که شلاق سرکوب رژیم اسلامی را چشیده اند؛ آنهایی که قربانی سرکوب خونین و کشتار این رژیم جنایتکار بوده اند، بحق، واکنش های ملی – اسلامی ها و رسانه های طرفدار آنها و نعلین بوسی چون بی بی سی، مشمئزه کننده و نفرت انگیز بود. برخوردهای خشمناک آنها نسبت به ملی – اسلامی ها و طرفداران صریح و خجول رژیم اسلامی، اگرچه قابل درک است، اما در بسیاری از این واکنش ها یک نکته مهم فراموش شده است.  ادامه مطلب را بخوانید »

قتل ناموسی تجاوز به برابری انسانهاست

قتل ناموسی تجاوز به برابری انسانهاست

پانزدهسال پیش فادیمه شاهیندال بدست پدرش در اپسالا سوید بقتل رسید. تیری که فادیمه را کشت پژواکش تنها در سوئد نبود بلکه صدای آن در تمام دنیا به گوش رسید و همه رسانه های دنیا هزاران برگ از صفحات خودرا بدان اختصاص دادند. قتل ناموسی بازمانده از دوران بربریت بشر و ضد انسانی بودن اخلاق و فرهنگ مرد سالار را بنمایش می گذارد. متن زیر بحثی است در مورد قتل ناموسی که بصورت سخنرانی در یک کنفرانس در دانشگاه ترول هیتان سوئد کردم. بمناسبت پانزده سالروز قتل فادیمه شاهین دال خلاصه ای از آن را در اینجا به نظرتان میرسانم.

ادامه مطلب را بخوانید »