Wordpress Themes

زمینه های ایجاد تشکل های توده ای کارگری در ایران

بحث در یک سمینار حزبی

 

زمینه های ایجاد تشکل های توده ای کارگری در ایران ادامه مطلب را بخوانید »

مادرانی دیگر!

مادرانی دیگر!

چرا مادرانی دیگر؟! همه جای دنیا مادر همان واژه بی همتاست. همان موجود مهربانی است که برای حفظ بچه اش ناممکن ها را ممکن می سازد. اما اینجا حرف از مادرانی مبارز است که داستانهای نوشته نشده ای دارند. نوشتن از آنها ساده نیست، بررسی تاریخی، علمی ودقیقی میخواهد تا حقیقت آن ناممکن ها را که آنها ساختند برروی کاغذ آورد. وقتی رژیم رعب و وحشت جمهوری اسلامی با همه دستگاهای سرکوب و شکنجه اش برای شکستن روحیه این مادرها در کردستان بسیج میشود و درانجام این کارش ناکام می ماند، اشاره به داستان و زندگی انسانهایی دارد در هنگام رعب وحشتی که برایشان بوجود آوردند، احساس ترس نکردند. دراین نوشته کوتاه میخواهم آنهارا به یادم بیاروم. میخواهم از داستان فداکاری مادران کردستان بگویم ، داستان مبارزات رودروی آنها با رژیم اسلامی، داستان شکنجه و زندانی شدنشان، داستان از دست دادن فرزندانشان، داستان برگزاری مراسمهای علنی برای عزیرانشان ، داستان اتحاد و همبستگیهایشان، داستان روحیه بزرگشان و ….. همه اینها همان داستانها و تاریخ نوشته نشده آنهاست. این رزمندگیها حکایتهایی برای بعد از مرگشان نیست، بلکه اینها داستان امروز و آینده ماست .اینها را باید نوشت وبلند بلند گفت: مادران کردستان خورشیدی را جنباندند که زنده یاد فواد مصطفا سلطانی فراخوانش را داد. خیلی دوست دارم در وصف آنها حرفهای لایق خودشا ن را بنویسم ولی من نویسنده نیستم. محقق، تاریخ نویس و رومان نویس میخواهد تا آنها را طوری دیگر به قلم بکشد، نثر نویس میخواهد که باجملات و کلامی زیبایی دروصف آنها هنرنمایی کند.. ادامه مطلب را بخوانید »

اروپا به کدام سو می رود؟

اروپا به کدام سو می رود؟
ادامه مطلب را بخوانید »

پس آنگاه که به قدرت رسند چه ها کنند!

یک جامعه ی زنده و تلاشگر علیه ِ استبداد و خفقان ِ حاکم که به هر بهانه ای بیزاری ِ خود از وضعیت ِ موجود و حاکمیت را نشان می دهد، هرگاه که موقعیتی پیش می آید و مطالبه ی اصلی ِ خود یعنی دموکراسی و آزادی های سیاسی را به عنوان ِ پیش شرط و سرنمون ِ هر اقدام ِ تاریخی ِ دیگر فریاد می کند، از سوی لنینیست ها مورد بدترین اهانت ها و تحقیرها قرار می گیرد. ادامه مطلب را بخوانید »

از فاجعه ای به فاجعه ای دیگر

روزنامه ای در ترکیه در مورد فاجعه فرو ریختن ساختمان پلاسکو تهران اینگونه تیتر زده است:” ١١ سپتامبر ایران، بدون هواپیما و بدون تروریست”؛ این تیتر گویای همه واقعیت نیست. ١١ سپتامبر ایران بدون تروریست نبود بلکه یک حکومت تروریست مسبب آن است. در فاجعه ساختمان پلاسکو تنها شهردار تهران (قالیباف) مقصر نیست بلکه کل یک حکومت به نام جمهوری اسلامی مقصر است. حکومتی اسلامی نزدیک چهار دهه است فاجعه پشت سر فاجعه می آفریند. حکومتی که در ستاندن جان انسانها هیچ ترحمی ندارد و اصولا زندگی انسانی برایش پشیزی ارزش ندارد.  فرو ریختن ساختمان پلاسکو حکایت از عمق فساد این حکومت دارد. فرسودگی ساختمان پلاسکو نتیجه کار ابر و باد و مه و خورشید نیست بلکه نشان از بی توجهی و سود جویی صرف یک دستگاه سراسر تبهکار است. ادامه مطلب را بخوانید »

گزارش Oxfam گمراه کننده است

گزارش امسال مٶسسه به اصطلاح خیره آکسفام درباره شکاف فقر بین ثروتمندترین‌ها و فقیرترین‌ها، همزمان با نشست سالانه داووس که آکسفام از آن بعنوان نشست سران دولتها و businessmen (شما بخوانید سرمایه‌داران) نام می‌برد، منتشر شد. این گزارش بر مبنای لیست مجله فوربز نام ۸ نفر از ثروتمندان دنیا، بعنوان ثروتمندترین افراد، منتشر کرده که دارائی‌هایشان روی هم به اندازه دارائی نصف مردم دنیا که فقیرترین‌ها هستند، می‌باشد. این نصف فقیر ۳.۶ میلیارد نفر گزارش شده است. ادامه مطلب را بخوانید »

طرح توانمندسازی زنان و تاخت و تاز فمنیسم اسلامی!

طرح توانمندسازی زنان و تاخت و تاز فمنیسم اسلامی!

از کمپین سیاسی تا بازارگرمی انتخابات

ادامه مطلب را بخوانید »

سهم شان نباید مرگ باشد!

هنوز شمارش آمار قربانیان و غرق شدگان فراری از جنگ، ناامنی و ترور و کشتار در مدیترانه تمام نشده است که باید لیست قربانیان سرمای سخت، آمار کودکانی که یا در اثر سرما یخ زده اند و یا برای گرم نگاه داشتن خود آتش گرفته اند را هم به آنها اضافه کرد. ادامه مطلب را بخوانید »

ماوراى وقاحت

تنها مشکل مردم ایران اینست که بنیامین ناتنیاهو را در لیست ”دوستان“ خود نداشت. ایشان در یک پیام ویدیویی ”اذعان“ کرده که در این سالها زیادی در مورد رژیم ایران صحبت کرده و ”به میزان کافی“ مردم ایران را خطاب قرار نداده است. وی ”ابراز تاسف کرده که مردم ایران در یک استبداد دینی زندگی می کنند“. و دست و دلبازی کرده گفته ”ما باید بر ترور و استبداد فایق آییم و متعصبان نباید پیروز شوند“. ادامه مطلب را بخوانید »

پرده برداری از چهره ی میرحسین موسوی(قسمت چهارم)

پرده برداری از چهره ی میرحسین موسوی

                                                                                                                    قسمت چهارم ادامه مطلب را بخوانید »