Wordpress Themes

سعیدحجاریان و تقلب در “انتخابات”، سه نکته و یک نتیجه!

سعیدحجاریان و تقلب در “انتخابات”، سه نکته و یک نتیجه!

نکته اول: تقلب

وقتی سعیدحجاریان از تقلب در انتخابات پرده برداری می کند! ادامه مطلب را بخوانید »

حمله موشکی جمهوری اسلامی به منطقه ای در سوریه

حمله موشکی جمهوری اسلامی به منطقهای در سوریه
ادامه مطلب را بخوانید »

بنیادگرایی اسلامی داعش و جمهوری اسلامی شیعه دو روی یک سکه‌ و مساله امنیت!

بنیادگرایی اسلامی  داعش و جمهوری اسلامی شیعه دو روی یک سکه و مساله امنیت!

ادامه مطلب را بخوانید »

موشکی که صدایش بعدا در می آید!

موشکی که صدایش بعدا در می آید!

جنجال سران و بلندگوهای حکومت بر سر موشک پرانی به داعش از هر نظر که نگاه کنید مسخره است. به قول حسین شریعتمداری نماینده خامنه ای در روزنامه کیهان، سپاه میخواهد به اسرائیل و عربستان و امریکا و داعش و همچنین حسن روحانی رئیس جمهور خود حکومت پیام بدهد که ما قدرتمندیم. اما بنا به گزارشهایی که از همین دولتها منتشر شده، از هفت موشکی که سپاه پاسداران شلیک کرده چندتا اصلا به سوریه نرسیده اند و در خاک عراق فرود آمده اند، و چند تا در مناطق دیگری سقوط کرده اند و فقط یکی به منطقه دیر الزور رسیده و در جایی منفجر شده است. یک ژنرال اسرائیلی گفته است با این قدرتنمایی معلوم شد که حتی قدرت موشکی حزب الله از جمهوری اسلامی بیشتر است! خوشببختانه خبری دال بر تلفات غیر نظامی نرسیده است. بطور واقعی اگر موشکهای شلیک شده توسط سپاه پاسداران به هدف نظامی جدی ای اصابت کرده بود تا کنون حتما از جانب گروه داعش یا روسیه یا منابع متعدد دیگری که در منطقه حضور دارند، اخبار و اسناد و عکسهایی از تلفات و خسارات آن منتشر میشد. تا کنون بجز خود جمهوری اسلامی و وابستگانش کسی چیزی نگفته است. ادامه مطلب را بخوانید »

پیشنویس پیشنهادی اساسنامۀ اپوزیسیون واحد (مخالفین متحد) جمهوری سرمایه داری اسلامی ایران

پیشنویس پیشنهادی

اساسنامۀ اپوزیسیون واحد (مخالفین متحد)

جمهوری سرمایه داری اسلامی ایران ادامه مطلب را بخوانید »

ناصر زرافشان

http://www.kanoonm.com/2758

سعید سلطانپور در آئینه «نسل پس از کودتا»

ادامه مطلب را بخوانید »

کومه له در”جنبش ملی کرد”

کومه له در”جنبش ملی کرد”

ابراهیم علیزاده در آخرین مصاحبه خود با رادیو پیام کانادا، قایل شدن و ورود به جنبش ملی کرد را رسما اعلام کرد. البته این امر تازگی ندارد. سکوت بیش از دو دهه این سازمان در مقابل عملکرد احزاب ناسیونالیست – قومی و اسلامی حاکم بر مردم کردستان عراق، نیرو گرفتن جریانات قومی و فدرالی از کومه له، شرکت در “کنگره ملی کرد”، تحریف تاریخ حزب کمونیست ایران و کومه له و این اواخر نیز استقبال از پروژه بارزانی در موسسه میری و پانلهای روداو برای ایفای نقش در شکافهای منطقه ای، تلاش و کارنامه این سازمان در تعلق خاطر به جنبش ملی کرد رابه اندازه کافی نشان داده است. آنچه که تازه است اعلام رسمی ملحق شدن به این جبهه از سوی دبیر اول کومه له بر بستر تحولات سیاسی در معادلات منطقه است. ادامه مطلب را بخوانید »

داستان دو “کنزینگتون” !

چهارشنبه ۱۴ ژوئن برج گرنفل، در محله “کنزینگتون و چلسی” همراه با بخش زیادی از ساکنین اش در شعله های آتش، خاکستر شد. یک فاجعه انسانی در تاریخ صد ساله اخیر انگلیس! از ۶۰۰ نفر از ساکنین برج تا بحال حدودا ۱۰۰ نفر جان سالم بدر برده اند و سرنوشت نزدیک به ۵۰۰ نفر نامعلوم است. ادامه مطلب را بخوانید »

ویار اتمی رئیس جمهور

ارسال توسط گاهنامۀ هنر و مبارزه

پیشگفتار :

مقالۀ حاضر به قلم رفیق ا.م.شیری زیر عنوان «ویار اتمی رئیس جمهور» در ۲۵ آبان ۱۳۸۸، سال ۲۰۰۹ یعنی تقریباً ۸ سال پیش از این نوشته شده و نشان می دهد که نظریات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دربارۀ استفاده از سلاح هسته ای در ادامۀ نظریات رئیس جمهور پیشین واقع شده است . او این مقاله را در پاسخ به مقالۀ «حملۀ اتمی ایالات متحده علیه ایران تا دو سال دیگر» (گاهنامۀ هنر و مبارزه- حمید محوی ۱۷ ژوئن ۲۰۱۷) فرستاده است. ادامه مطلب را بخوانید »

ناسازنمایی ِ تئوریک در اندیشه ی چپ ِ روستایی(درس آموزی از ماتریالیسم ِ دیالکتیک و تاریخی)

مطرح نمودن ِ یک سؤال ِ تاریخی و تئوریک در شرایط ِ کنونی ِ جامعه ی ما بسیار به موقع و ضروری است، و آن این است: آیا میان ِ چپ ِ روستایی (خلقی) و راست ِ روستایی (خلقی) تفاوتی هست؟ به بیان ِ دیگر، آیا جهان بینی ِ روستایی راست و چپ دارد؟ ادامه مطلب را بخوانید »