Wordpress Themes

پیشواز نوروز ١٣٩۶، در برخی شهرهای ایران حال و هوای دیگری داشت و علیه فرهنگ حاکم بود!

پیشواز نوروز ۱۳۹۶، در برخی شهرهای ایران حال و هوای دیگری داشت

و علیه فرهنگ حاکم بود! ادامه مطلب را بخوانید »

ژیژک‌خوانی در جماران!

ژیژک‌خوانی در جماران!
ادامه مطلب را بخوانید »

نگاهی به مبارزات زنان در ایران و جهان

نگاهی به مبارزات زنان در ایران و جهان
جنبش زنانِ، در صف اولِ میارزاتِ آزاذیخواهانهِ ایران قرار دارد. در نظام جمهوری اسلامی، تحتِ سیطرهِ حکومتِ سرکوبگر و تحمیلِ مجموعه قوانینِ ارتجاعی و مملو از تبعیضاتِ جنسیتی و اجتماعی؛ و متاسفانه، همچنین وجودِ سطحی از اندیشه ها و اعمالِ ناشی از بقایایِ سنت هایِ مردسالارانه در تداومِ فرهنگِ خشونت علیه زنان و حفظِ نابرابری هایِ اجتماعی، تاثیر گذار است. زنان که تقریبا نیمی از جمعیت را تشکیل میدهند نه تنها همچون تمامیِ افرادِ جامعه از آزادیهای مدنی محروم هستند بلکه فراتر از آن، در معرضِ اجعافاتِ وسیعتر، مانندِ سلبِ آزادیِ آنان در حیطهِ پوشش، کار، سفر، تحصیل، طلاق و حضانتِ فرزند بوده، در معرضِ خشونت خانوادگی و آزارِ جنسی در محیط کار و اماکنِ عمومی قرار دارند. قوانین جمهوری اسلامی در حیطهِ “حقوقِ زنان” که همانند بسیاری دیگر از موازینِ حقوقی در جامعه عمدتا بر اساسِ ارزش هایِ قرون وسطائیِ مذهبی بنا شده، در واقع تقویت کنندهِ تداومِ نهاد ها و سنت هایِ نابرابرِ اجتماعی و مردسالارانه در عرصهِ جامعه و از جمله در حیطهِ روابطِ بینِ حقوقِ زن و مرد است. ادامه مطلب را بخوانید »

فیلسوف قناعت و آرمانشهر بیچارگان خوشبخت

فیلسوف قناعت و آرمانشهر بیچارگان خوشبخت.
ادامه مطلب را بخوانید »

در مقابله با فرقه گرایی و چپ روی

در مقابله با فرقه گرایی و چپ روی

پیشگفتار مازیار رازی

 بیماری کودکی “چپ روی” در کمونیسم، اثر ولادمیر ایلیچ لنین

ادامه مطلب را بخوانید »

” این روسری را من می شناسم! ” یادی از فاطمه مدرس تهرانی (فردین)

” این روسری را من می شناسم! “

یادی از فاطمه مدرس تهرانی (فردین) ادامه مطلب را بخوانید »

توطئه برای جلوگیری از صلح جهانی

از جنگ جهانی دوم ، صهیونیسم امپریالیسم آمریکا، تحت برنامۀ روزمرۀ سلطۀ نرم، به تغییر شکل دادن رییس جمهورهای منتخب مردم آمریکا پرداخته است. فرقی نمی کند که به هنگام انتخابات برنامۀ آنان چه بوده است، در زمان ریاست جمهوری می بایست از درون کانالی که قبلا برایشان حفر شده است حرکت کنند. این تغییر شکل دادن همواره یک سان نیست. و با هر رییس جمهوری فرم آن تغییر می کند. ادامه مطلب را بخوانید »

چهّارم فروردین از نگاهی دیگر

چهّارم فروردین از نگاهی دیگر
در تاریخ جنبش کمونیستی ایران، روزهائی قید شده است که حکایت از آغاز و پایان کار سیاسی انسان‏ها، اهداف و آرمان‏ها دارد. روزها و ماه‏هائی که نماد خیزش و تنش، میان انقلابیون و ضد انقلابیون، و هم‏چنین کشاکش افکار و ایده‏های جلو رونده، و پس رونده است. یقیناً تکرار نوشتاری و یا گفتاری این روزها، و بدنباله تجلیل از تلاشِ انسان‏های کمونیست، نه تنها ایرادی ندارد، بلکه، به جا و صحیح هم است. یکی از این روزها، چهّارم فروردین ماه هزار و سیصد‏و‏شصت‏و‏یک می‏باشد. روزی که رفقا محمّد حرمتی پور، حسن عطاریان، اسد رفیعیان، عبدالرسول عابدی و جواد رجبی، در نبردی خونین با بیش از سیصد تن از عناصر ضد انقلاب و ارگان‏های مسلح نظام درگیر شدند، و سر آخر، جان باختند. ادامه مطلب را بخوانید »

پیامهای نوروزی ١٣٩۶

پیامهای نوروزی ١٣٩۶

امام خامنه‌ای در پیام نوروزی سال ۹۶ را ، سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید – اشتغال» و سال فشار ملی و درمالی ملی نام گذاشت…. ادامه مطلب را بخوانید »

که نقش جور و نشان ستم نخواهد ماند

که نقش جور و نشان ستم نخواهد ماند
ادامه مطلب را بخوانید »