دو اطلاعيه ... ورق برمیگردد! ... سقوط هواپیمای اکراینی، متهم به جنایت اعتراف کرد!

حزب حکمتیست
January 11, 2020


مرکز خبری حزب حکمتیست

ورق برمیگردد!
"جمهوری اسلامی نابود باید گردد"!

اعتراف جمهوری اسلامی به شلیک به هواپیمای اکرائینی دریچه ای شد تا شعله های خشم آبانماه مجدداً سرریز کند و خامنه ای و نظام اسلامی بعنوان مسببین جنایت علیه مردم ایران مورد اعتراض برحق مردم قرار گیرند. امروز عصر ابتدا دانشجویان و مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر تجمع کردند. صبح امروز نیز جمع هائی از دانشجویان در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران اجتماع کردند و یاد قربانیان فاجعه هولناک شلیک سپاه به هواپیمای اکرائینی را گرامی داشتند. در دانشگاه شریف با پلاکاردی از عکسهای جانباختگان خطاب به خامنه ای نوشتند: "غلط کردی اشتباه کردی"! اجتماع به سرعت افزایش یافت و جمعیت وسیعی در تقاطع خیابان طالقانی و حافظ تا تقاطع انقلاب‌ حافظ و به سمت چهارراه ولیعصر حضور دارند.

دانشجویان و مردم معترض علیه خامنه ای و روحانی و سپاه و شعار میدهند. "کشته های آبان ١٥٠٠ نفر"، "مرگ بر دروغگو"، "کشته ندادیم که سازش کنیم، رهبر قاتل رو ستایش کنیم"، "این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت"، "سلیمانی قاتله، رهبرشم قاتله"، "جمهوری اسلامی نابود باید گردد"، "مرگ بر دیکتاتور"، "سپاه جنایت می‌کنه، رهبر حمایت می‌کنه"، "فرمانده کل قوا، استعفا، استعفا"، "ننگ ما ننگ ما، رهبر الدنگ ما" "خامنه ای حیا کن، مملکتو رها کن"، "روحانی حیا کن، مملکتو رها کن"، سپاهی حیا کن، مملکتو رها کن"، "به من نگو فتنه‌گر، فتنه تویی ستمگر"... از حمله شعارهائی بودند که امروز در دانشگاهها و در اجتماع و تظاهرات تهران داده شدند. سرکوبگران حکومت در مقابل دانشگاه امیرکبیر به شلیک گاز اشک آور و تیراندازی برای متفرق کردن معترضان مبادرت کردند.

حزب کمونیست کارگری – حکمتیست به دانشجویان و مردم آزادیخواه درود میفرستد. آگاهی عمومی از دروغپراکنی جمهوری اسلامی و نفرت عمیق از بانیان این اوضاع عمیق تر از آنست که با مانورهای عزاداری و جنگ طلبی در منطقه حاشیه ای شود. شعارهای امروز علیه کل حکومت و خواست سرنگونی آن بر تداوم جنبش آبانماه برای سرنگونی انقلابی جمهوری اسلامی تاکید میکند. حزب مردم آزادیخواه تهران و شهرهای مختلف ایران، کارگران و مردم محروم را به گسترش اعتراض و اعتصاب فرامیخواند. راه درست همین است؛ "جمهوری اسلامی نابود باید گردد"!
 
مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی، برابری، حکومت کارگری!
زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست
٢١ دیماه ١٣٩٨ – ١١ ژانویه ٢٠٢٠

+++

اعلامیه حزب حکمتیست
 
سقوط هواپیمای اکراینی،
متهم به جنایت اعتراف کرد!

بالاخره سه روز پس از فاجعه سقوط هواپیمای مسافربری با ۱۷۶ سرنشین در اطراف تهران و سیاست انکار سران جنایتکار حکومت اسلامی از جمله مسئولان سازمان هواپیمائی، ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی طی بیانیه‌ای پذیرفت که پدافند سپاه پاسداران دچار خطا شده و به "اشتباه و غیر عمد" این هواپیما را هدف گرفته است. حسن روحانی نیز وعده داده است که "مسببین این اشتباه نابخشودنی مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت"!

ستاد نیروهای مسلح رژیم اسلامی و حسن روحانی هنوز تلاش دارند این "اشتباه نابخشودنی" را توجیه و به "آماده باش سطح بالای نیروهای مسلح" بعد از شلیک موشکی و "افزایش بی سابقه تحرکات هوایی نیروهای آمریکائی در منطقه" منتسب کنند. این توجیهات شنیع و تماما پوچ است. چون در چنین مواقعی طبق تعریف کلیه پروازهای عادی و مسافرتی لغو میشود. بیانیه ستاد نیروهای مسلح رژیم عامدانه این جنایت را چنین توجیه میکند که دلیل شلیک به پرواز شماره ۷۵۲ اینبوده که هواپیما "در حالت نزدیک شونده به یک مرکز حساس نظامی سپاه و در ارتفاع و شکل پروازی یک هدف متخاصم" قرار داشته است. عدم لغو موقت پروازهای عادی درست بعد از حملات موشکی و اعتراف بیانیه نیروهای مسلح، مسئولیت این جنایت را تماماً و بدون هیچ توجیهی به گردن خامنه ای و بالاترین مقامات جمهوری اسلامی و تصمیمات "شورای امنیت ملی" رژیم می اندازد.

حمله نظامی به یک هدف غیر نظامی یک کشتار جمعی عامدانه و از سر وحشت توسط و با مسئولیت بالاترین نهادهای امنیتی و نظامی رژیم اسلامی است که نمیتوان با وعده "مجازات مقصرین" و چند پرسنل که دستور دریافت میکنند، آنرا توجیه یا تلطیف کرد. جمهوری اسلامی از "انتقام سخت" بدنبال حذف قاسم سلیمانی سخن گفت اما این انتقام سخت تاکنون شامل ٦٠ کشته و صدها مصدوم در کرمان در جریان تشییع قاسم سلیمانی و ١٧٦ مسافر هواپیما شده است. حتی در زمان جنگ، اقدام نظامی علیه مردم غیر نظامی و بیدفاع "جنایت جنگی" محسوب میشود. رژیم اسلامی که از اداره یک تشییع جنازه عادی و آماده باش نیروهای مسلح ناتوان است و آنطور که دیدیم قتل عام راه می اندازد، تصور اینکه در شرایط واقعی جنگی چه جنایاتی میتواند صورت دهد ابداً سخت نیست.

حزب کمونیست کارگری- حکمتیست با بازماندگان این تراژدی و کشتار جمعی عامدانه جمهوری اسلامی عمیقا ابراز همدردی میکند و به آنها تسلیت میگوید. جمهوری اسلامی و خامنه ای و بالاترین مقامات آن بجرم کشتار مردم معترض در آبانماه و چهار دهه جنایت علیه مردم، بجرم قتل عام مردم عادی و غیر نظامی باید محاکمه شوند. این جنایت هولناک و چند روز تلاش وقیحانه برای انکار آن به پرونده سیاه جنایات جمهوری اسلامی اضافه شد و این واقعیت را تاکید میکند که تنها راه پایان دادن به رنج و محنت و مصائب تحمیل شده بر مردم ایران، سرنگونی فوری جمهوری اسلامی است. امروز و در لحظه صدور این اطلاعیه، دانشجویان مبارز و انقلابی در دانشگاه شریف و امیرکبیر برعلیه حکومت و رهبر و سپاه شعار میدهند و با جانباختگان همدردی میکنند. مردم ایران بدرست و بسرعت از روی پرده مسخره بازی عزاداری برای سلیمانی و "انتقام سخت" خامنه ای رد میشوند و شعار "کشته ندادیم که سازش کنیم، رهبر قاتل رو ستاریش کنیم" سر میدهند. آبانماه ادامه دارد، باید این بساط قتل و ترور و شکنجه و کشتار جمعی را برچینیم! راه دیگری وجود ندارد!       

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی، برابری، حکومت کارگری!
زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست
٢١ دیماه ١٣٩٨ – ١١ ژانویه ٢٠٢٠


 
 

  Share/Save/Bookmark 

 
 

     مطالب مرتبط

 
   
 

Copyright © 2006 azadi-b.com