گزارش تظاهرات علیه نژاد پرستی و فاشیسم

انجمن پناهندگان ایرانی ـ گوتنبرگ
November 12, 2017

Bekämpa rasismen!
 گزارش تظاهرات علیه نژاد پرستی و فاشیسم  ؛نهم 9 نوامبر 2017 به مناسبت شبهای کریستال ناخت در شهر گوتنبرگ
همراه عکس: انعکاس وبازتاب تظاهرات از مدیا سوئد و رسانه‌ها و سایتهای فارسی زبان
مصاحبه با توفیق محمدی و تعداد دیگری از شرکت کنندگان
هر ساله در گرامیداشت یاد قربانیان حمله وحشیانه نازیستها اعتراضات گسترده ای در 9 نوامبر علیه خشونت نازیسم صورت میگیرد.به همین مناسبت  روزپنج شنبه 9 نوامبر ساعت 00؛18 شش بعدازظهر تظاهرات اعتراضی با ابتکار و همکاری مجموعه ای از سازمانها و جریانات ضد نژاد پرستی در  شهر گوتنبرگ برگزار شد.

شا مگاه 9 نهم نوامبر سال 1938 در اولین بارقه های نازیسم آلمانی ؛ ساکنان یهودی در شهرهای متعدد در خانه؛ مغازه؛ کنیسه ها و خیابانها مورد حمله وحشتناک و وحشیانه نازیستهای آلمانی قرار گرفتند. شبهای کریستال اشاره به دو شبانه روز دارد نهم و دهم نوامبر 1938 اقدام یک یهودی در سوء قصد به جان سفیر آلمان در پاریس ناکام ماند. این جوان برای انتقام جویی از جنایات دولت هیتلر علیه خانواده خویش دست به این کار زد. متاسفانه این بهانه ای را برای فرمانده هان نازیستهای آلمانی فراهم آورد. گوبلز وزیز تبلیغات هیتلر مستقیما هدایت این حمله بیشرمانه گسترده را علیه یهودیان از کودک و پیر و جوان را بعهد گرفت.

روز پنج شنبه 9 نوامبر ساعت شش و نيم بعد از ظهر از« میدان یوتاپلاتسن» راهپیمایی به طرف مرکز شهر آغاز شد، با از راه رسيدن صدها نفر از مردم به صف تظاهرات در طول مسيرکه با در دست داشتن باندرولها، پلاکاردها و با مشعل های فروزان بر علیه خشونت دستجات نژاد پرست ودر دفاع از حق پناهندگی و شعارهایی چون "خیابانهای ما جای نازیستها نیست" و "اخراج پناهنگان از سوئد متوقف باید گردد" و " فعالیت راسیسها موقوف" در دست داشتند که توجه عابرين را بخود جلب مينمود و عابرین ؛ مردم را تحت تأثیر قرار میداد.

 صف مقصد تجمع نهايى« میدان گوستاو آدولف» محل اجتماع دوم بود که دو تن از نمایندگان  نهادهای برگزار کننده سخنرانی کردنند. تظاهرات حوالی ساعت هفت شب پایان یافت

 انجمن پناهندگان ايرانى پاى ثابت و فعال و پرچمدار فعاليتهاى گسترده و سازمان يافته در دفاع از حق پناهندگى و عليه راسيسم بوده و خواهد بود. همه همشهريان انساندوست و مدافع حقوق برابر و شايسته شهروندى را به همکارى با خود فراميخوانيم.

لینک روزنامه گ ـ ت
https://www.expressen.se/gt/minnet-av-kristallnatten-hedrades-i-demonstration/

لینک مصاحبه رادیو سراسری پژواک سوئد با حبیب الله معینی عضو انجمن پناهندگان ایرانی ـ گوتنبرگ
http://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=2493&artikel=6818045

لینک عکسها:
https://www.facebook.com/pg/AnjomanePanahandganIrani/photos/?tab=album&album_id=924964760975458

انجمن پناهندگان ایرانی ـ گوتنبرگ
دوازدهم نوامبر 2017 


 
 

        Del.icio.us Technorati Furl Digg Google Netvouz Add to Balatarin Send to Frinds by Y! Messenger Share/Save/Bookmark

 
 

     مطالب مرتبط

 
   
 

Copyright © 2006 azadi-b.com