نادر قاضی‌پور نمایندە مجلس شورای اسلامی شهروندان معترض بانه‌ای را “اراذل و اوباش” نامید‎

جمعیت حقوق بشر کردستان
September 12, 2017

بەگزارش جمعیت حقوق بشر کوردستان، نادر قاضی‌پور، نماینده در مجلس شورای اسلامی ایران در واکنش به جان باختن دو کولبر بانه‌ای اعلام کرده باید از نیروهای نظامی و امنیتی به ویژه مرزبانان تجلیل و قدردانی شود.

وی تأکیده کرده است: “برخی افراد از طریق مرزهای کشور تروریست‌ها را وارد کشور می‌کنند یا افراد تحت تعقیب را از کشور خارج می‌کنند، اسلحه، مواد ناریه و مشروبات الکی را وارد ایران می‌کنند بنابراین نیروهای مرزبانی باید این افراد را به درک واصل کنند و این اقدامات نیروهای نظامی و امنیتی به ویژه مرزبانان که به صورت شبانه‌روزی در حال خدمت هستند باید مورد قدردانی قرار بگیرد.

” وی همچنین از دادستان نظامی استان سنە خواست بجای استحضار نیروهای انتظامی در مورد کشتن دو کولبر بانه ای باید از آنها تجلیل و قدردانی کرد .

قاضی‌پور با “اراذل و اوباش” خواندن شهروندان معترض بانه‌ای عنوان داشته است: “نباید اجازه بدهیم که عده‌ای اراذل و اوباش به نیروهای نظامی فشار وارد کنند و با تعطیلی مغازه‌ها شهر را به آشوب بکشند.

” نادر قاضی پور نمایندە مردم ارومیە در مجلس شورای اسلامی است .

روز سه‌شنبه چهاردهم شهریورماه، شهروندان بانه‌ای در اعتراض به مرگ دو کولبر کورد براثر شلیک مستقیم نظامیان حکومتی با تعطیلی بازار در مقابل فرمانداری تجمع کردند.

این تجمع اعتراضی با دخالت نیروهای گارد ویژه به خشونت کشیده شد و به گفته شاهدان عینی، نیروهای گارد ویژه برای متفرق کردن معترضین متوسل به استفاده از گاز اشک‌آور شده و با معترضین درگیر شده‌اند.

پس از تجمع اعتراض شهروندان بانه ای موج گستردەای از اعتراضات خیابانی دیگر شهرهای کوردستان و نهادهای مدنی و شخصیتهای داخلی و کورد را بەهمراه داشت . اما در بعضی از شهرها اجازە تجمعات و اعتراضات را بوسیلەی لباس شخصیها و نیروهای گارد ویژە و ملیتاریزە کردن شهرها توسط نیروهای امنیتی گرفتند .


http://www.kmmk.info/fa/9286


جمعیت حقوق بشر کوردستان


 
 

        Del.icio.us Technorati Furl Digg Google Netvouz Add to Balatarin Send to Frinds by Y! Messenger Share/Save/Bookmark

 
 

     مطالب مرتبط

 
   
 

Copyright © 2006 azadi-b.com