ضرب و شتم دست فروشان ، اینبار در تبریز

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران
January 07, 2017


اطلاعیه کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران

ضرب و شتم دست فروشان ، اینبار در تبریز

روز پنجشنبه ۱۶ دی ماه ، دستفروشی  در ساعت ۵ عصر در میدان صاحبالامر تبریز توسط مزدوران شهرداری تبریز مورد ضرب و شتم قرار گرفت.  در ماههای گذشته در شهرهای مختلف ایران، دستفروشان بشدت مورد ضرب و شتم و اذیت و ازار قرار گرفته اند. حمله مزدوران شهرداری ها به دستفروشان در فومن و ارومیه و تهران و اهواز و شهرهای مختلف ، به یمن وجود استفاده وسیع مردم از فضای مجازی و رسانه ای شدن این معضل، دولت را با یک چالش بزرگ اجتماعی روبرو کرده است. سیلی خوردن زنی دستفروش توسط عوامل شهرداری در فومن کار را بجائی رساند که شهردار از این زن دلجوئی کند.
در اهواز دستفروشان با اتحاد و همبستگی شهرداری را به عقب نشینی وادار کرده اند. در تهران مقاومت دستفروشان در ابعاد گسترده ای جریان دارد و شهرداری ناتوان از جوابگوئی.  
میتوان گفت که مقاومت دستفروشان در برابر حملات عوامل مزدور شهرداری ها به یک حرکت و مقابله اجتماعی جدی تبدیل شده است. در یکطرف میلیونها دستفروش برای دفاع از ابتدائیات زندگی قرار دارند و در طرف مقابل دولت و شهرداری ها. دستفروشان برای بقا میجنگند و دولت برای حفظ موقعیت خودش. در این جنگ تا به اینجا دولت باخته است.
کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ضمن محکوم کردن ضرب و شتم دستفروش تبریزی، از همه دستفروشان در تبریز میخواهد که مانند دستفروشان اهوازی با اتحاد و همبستگی و با ایجاد تشکل به مقابله با شهرداری پرداخته و از حق معاش و زندگی خود و خانواده هایشان دفاع کنند.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران
  ۱۷ دی ماه ۱۳۹۵  برابر ۶ با  ام ژانویه ۲۰۱۷ 
 

        Del.icio.us Technorati Furl Digg Google Netvouz Add to Balatarin Send to Frinds by Y! Messenger Share/Save/Bookmark

 
 

     مطالب مرتبط

 
   
 

Copyright © 2006 azadi-b.com