داستان شب ، قسمت آخر !

اسماعیل هوشیار
January 11, 2018


 hoshyaresmaeil2017@hotmail.com


علی خامنه ای روز سه‌شنبه، ۱۹ دی، بعد از 2 هفته که حکومت اسلامی اوضاع را با سرکوب مردم کنترل کرد....در یک سخنرانی در جمع گروهی از قم، تجمع‌های روزهای اخیر را «آتش‌بازی»، «شیطنت‌کاری» و «پاتک دشمن» خواند و ضمن متهم کردن کشور آمریکا، بریتانیا و اسرائیل و منافقین و بقیه دنیا....گفت که پول این تجمعات را یک دولت «خرپول» منطقه داده‌ که اول اسمش عربستان است . خامنه‌ای از همه مخالفان باز هم با عنوان «دشمن» یاد کرد و تهدید کرد که «در این چند روز به من و مجتبی و سپاه و اهل بیت خسارت زدید، که این کار بی تقاص نخواهد ماند.»...


 

پیام خامنه ای و بقیه سران حکومت اسلامی را چند بار مرور کردم . ضمن اینکه ظاهرا خوشحالند ولی در عمق وجودشان نگرانی مستتر است . حتی کار از نگرانی گذشته و موندن چطور این بساط را جمع کنند . ازطرفی نمیتوانند به راحتی از حضور منحوسشان بر سر این سفره لاشخوری اسلامی دل بکنند ، و از طرفی میدانند که این آش کشک خمینی ره ... است که اگر تصمیم به تعویض ریل در مسیر برجام نگیرند ، حداکثر تا 2 سال دیگر این بساط حکومت اسلامی به شکل دیگری جمع میشود ! این حس متناقض من است . در خرداد 1388 بعد ازسرکوب افسرده بودم چون چنین حسی نداشتم . این بار یک خط سیاه در وسط متنی سفید کمی افسردگی داشت ولی دنباله دار نبود . به نظر من داستان شب حکومت اسلامی به قسمت آخر رسید !

 

 

بعد از سرکوب مردم و پیام خامنه ای به شکلی عجیبی تمام سران حکومت بر ماندن در برجام اصرار و تاکید دارند . برجام اینجا ، برجام اونجا ، برجام همه جا.... اروپا هم ظاهرا همراه شده با این روضه خوانی و به حکومت دلداری میدهد . پس ماندن در برجام برای حکومت اسلامی ایران اهمییت حیاتی دارد . در پیامهای سران حکومت اسلامی ضمن اینکه اول اعتراضات را تماما کار دشمنان معرفی کردند و تمام انرژی خودشان و کارهاشان را صرف بدنامتر کردن دشمن و مجاهدین کرده اند .... ولی در آخر تلویحا قبول کردند که مردم زیر فشار هستند مردم حق انتقاد دارند ولی حق اعتراض ندارند . میدانند که اعتراضات و اقتصاد اسلامی ومجموعه تحولات جامعه ناشی از عملکرد سیستم سیاسی و اسلامی حاکم خودشان طی 40 سال گذشته است ، که قابل ترمیم نیست ، مگر با همراهی عملی در مسیر برجام و کمک غرب ! کاش ظرفیت و توان این تعویض ریل را داشته باشند . متاسفانه آخوندها نشان داده اند که جز با پس گردنی  و زور کوتاه نمیآیند . مافیای بودن بافت حاکمیت امکان کوتاه آمدن را منتفی کرده است.

 

آری حاج علی خامنه ای، در کنار نقش وبازی غرب ، مقصر اصلی خود ما هستیم که همیشه روی باورهای احمقانه عوام سوار میشوی، از ائمه اطهار و حسن و حسین و دین که میگویی عده ای نشعه میشوند و تو در همان حالت کون معتقدین میذاری . چهل سال حکومت اسلامی شماها هر کاری در ایران و خاورمیانه و دنیا خواست کرد و...ما اکثرا نظاره گر بودیم و متتظر تا یکی بگوید میخواهند یارانه ها را قطع کنند دیگری بگوید نه بابا قطع نمیکنند و مشغول نشخوار خودمان شویم . چه آدمهای جیره خواری شده‌ایم این نسل...شعور کیلو چند ؟

 

خسرو گلسرخی : بسپاریم بر سنگ مزارمان تاریخ نزنند؛ تا آیندگان ندانند بیعرضگانِ این برهه از تاریخ ما بوده ایم.
 

 

 

 

 

اسماعیل هوشیار

11.01.2018 
 

        Del.icio.us Technorati Furl Digg Google Netvouz Add to Balatarin Send to Frinds by Y! Messenger Share/Save/Bookmark

 
 

     مطالب مرتبط

 
   
 

Copyright © 2006 azadi-b.com