لیلی زن بود خان قلی خان !

اسماعیل هوشیار
January 08, 2018

لیلی زن بود خان قلی خان !


 hoshyaresmaeil2017@hotmail.com

 

تئوری نظم نوین اقتصاد جهانی غرب در متن خودش مسائلی را باید حل کند تا بتواند نظم مورد نظرش ( خوب یا بد )  را چیده مان کند . خاموش کردن انواع کانونهای عصیان یکی ازمهمترینش است. منتها نسخه یکسانی برای همه نمیتواند داشته باشد. بافت فرهنگی وسیاسی و اجتماعی مردم هر منطقه ای باید و باید مد نظر باشد .

 

رهبر پ کاکا عبدالله اوجالان در روز دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۷۷ (۱۵ فوریه ۱۹۹۹) در یک عملیات هواپیماربایی در نایروبی با هماهنگی چند دولت ربوده شد ومشغول مطالعه در زندان است . آن زمان من در قرارگاه مجاهدین خلق در عراق بودم و حول این خبر بحثهای متفاوتی بود ، عده ای که میگفتند خیانت کرد چون زنده دستگیر شد وعده ای که حسرت میخوردند...به ذهن کسی آن زمان خطور نمیکرد این فقط یک حلقه از حلقات به هم پیوسته دیگر است . مدتی بعد ببرهای تامیل به شکل دیگری خاموش شدند . مجاهدین خلق از عراق تبعید شدند ، و گروه مسلح فارک در کلمبیا که تنها موردی بود که روند خاموشی اش محترمانه و منطق داشت . نه به خاطر اینکه غرب از کدام بیشتر خوشش میاید یا بدش بیاد..بلکه به این خاطر که هم دولت مرکزی وهم گروه مربوطه درتمام زمینه ها فرهنگی وسیاسی یک سروگردن کیفی ازتمام خاورمیانه بالاتر است که بعد سالها جنگ و خونریزی راحت مذاکره و توافق کردند . بقیه موارد عصیانی را را توی گونی جمع کردند !

 

ولی غرب میداند که خاموش کردن مراکز عصیان بدون پرداختن به عامل اصلی ( حاکمان ) تاثیر دراز مدتی ندارد  . پس به نوبت و اشکال مختلف میرود سراغ فاز بعدی . برای ترکها عضویت در اتحادیه اروپا را برجسته میکند چند روز پیش یک مسئول بالای اروپایی دوباره و رسما گفت ترکیه هیچ شانسی برای عضویت در اتحادیه اروپا ندارد . در کلمبیا نیازی به کاری نیست خودشان بالغ هستند ، یعنی برای هرمنطقه و فرهنگی نسخه خاص خودش را دارد....

 

برای حکومت اسلامی ایران برجام را روی میز گذاشت و هنوز روی مکانیزمهای پیشبرد آن متمرکز است ، شورش گرسنگان ادامه پیدا میکند ، اقتصاد بدتر میشود حتی احتمال بازگشت تحریمها وجود دارد . 1000 سال دیگر هم طول بکشد ولی گرسنگان باز هم هستند با روشها و تاکتیکهای متفاوت ، در شورش گرسنگان کسی دنبال عوض کردن رهبر نبود که مثلا بگوید مرگ بر دیکتاتور عمامه دار و درود بر دیکتاتور تاجدار دیروزی یا دیکتاتور دموکراتیک....کلا این موضوع بار سیاسی اش فراتر از شیوه های رهبری فردی به شکل قرن 20 و خمینی و شاه است . توان و میل به سرکوب درسیستم ولایت فقیه زیاد است ولی میداند که سرکوب شورشیان مسائل پیش رویش را پیچیده تر میکند . آنها با برجام حالا به نقاط حساسی رسیده اند .

 

در شرایط امروزی مدعیان موجود خارج از سیستم ولایت فقیه بهتر است با هم باشند و منتظر شعاردرود بر خودشان توسط گرسنگان نباشند . طبیعی است که هرکه بامش بیش برفش بیشتر...در عمل خودش را به رخ میکشد .شورش گرسنگان ربطی به تئوری های کهنه قرن 20 ندارد . حمایت غرب هم در همین چهارچوب است که سیستم کمی خودش را اصلاح کند . اگر قرار بود به زمینش بزند همه مسائل به شکل دیگری پیش میرفت و دست بر قضا سیستم ولایت فقیه هم کاملا واقف است که غرب قصد زمین زدنش را ندارد پس با خیال راحت این مسیر اصلاح و برجام را با تاخیر پیش میرود ولی میداند که غرب و جامعه ایران با اصلاح واقعی نظامش به همان اندازه نظام سلطنت سابق راضی میشود ، البته با یک نان اضافه فضای باز سیاسی .....

 

لیلی زن بود ظاهر زنانه امروزی نداشت ولی زن بود . توهم راحت باش...

 

 

اسماعیل هوشیار

08.01.2018

www.tipf.info


 
 

        Del.icio.us Technorati Furl Digg Google Netvouz Add to Balatarin Send to Frinds by Y! Messenger Share/Save/Bookmark

 
 

     مطالب مرتبط

 
   
 

Copyright © 2006 azadi-b.com