برسد به دست عزیزم !

اسماعیل هوشیار
December 27, 2016hoshyaresmaeil@live.com
 
مدتی پیش تعداد 53 راس فعال مثلا سیاسی باز هم به خامنه ای نامه نوشتند و درخواست آزادی زندانیان سیاسی را کردند !
 
نامه ۵۳ فعال مدنی و اسکول سیاسی به خامنه ای: پاسخگو باشید....آقای خامنه‌ای، ما امضاکنندگان این نامه شما را مسئول مستقیم سلامت مرتضی مرادپور وآرش صادقی و گلرخ ابراهیمی ایرایی می‌دانیم.خواسته صریح ما از شما این است که سه زندانی سیاسی فوق‌الذکر بی‌درنگ و بی‌قید و شرط آزاد شوند، امکانات لازم برای درمان کامل آنان تسهیل و تسریع گردد، و نیز مراتب احقاق حقوق و دادخواهی آنان از مراجع قضایی متخلف از جمله دادگاه‌های انقلاب فراهم شود . خامنه ای رهبر ان قلاب هم جواب داد که به زودی آورین آورین !
 
 
اما این آخر بلاهت نبود . مدتی بعدتر تعدادی به ترامپ نامه نوشتند و درخواست کردند حکومت اسلامی ایران را عوض کند ! ترامپ هنوز جواب نداده ، چون درخواست یا سوال برایش مبهم است . زبان فارسی برایش سخت است . مترجم فارسی استخدام نکرده چون تا کاخ سفید یک ماه راه مانده است ! ولی مشاور انگشت وسط ترامپ گفت : خوب شد این پیشنهاد و درخواست مطرح شد والا ما نمیدانسیم به کی بدیم ؟
 
 
روز یکشنبه 25 دسامبر2016 /٥ دی، پاپ فرانسیس پیام سالانۀ خود را از ایوان معروف واتیکان، خطاب به ٤٠هزار نفر جمعیت حاضر و همچنین خطاب به تمامی جهان قرائت کرد. این عادت پیام تخمی دادن ، میراث دورانی است که پاپ نه تنها رهبری کلیسای کاتولیک را به عهده داشت که یکی از رهبران مقتدر جهان سیاست به شمار می‌آمد و زمان حاکمییت پوست سر مرتدان را زنده زنده میکند ! پاپ در دعای خود گفت: "صلح بر مللی که به دلیل جاه‌طلبی‌های اقتصادی اقلیتی کوچک رنج می‌کشند" وقتی کلیسا پشماش در سیاست ریخت و خیلی مهربان شدند... دکتر فلانی هم شعری سرود که قافیه خوب بود ولی مفهوم جا نمیرفت ، آخه توی قرن 21 دیگه طویله منسوخ شده و به جاش اتاق خواب و تختهای موج دار آبی استفاده میشود و هیچ خدایی در شرایط امروز متولد نمیشود ! تولد خدایان جاکش فقط در شرایط سخت و بی مکانی و طویله و غار....
 

عیسای کودک در کنار گوسپندان آسوده خفته است....و مومنان درگرمای شراب و عطر کاج ها....من اما بیدار و اندوهگین....چشم به دروازه های بیت اللحم دوخته ام....آیا آن مردان دانشمند که راه ها را با ستاره ها پیمودند....خدا را دیده بودند؟

ای کاش خدایی نو درآغلی دوردست متولد میشد

ایکاش
 
 
در قرن نوزدهم پدیده ها در حال معنی پیدا کردن علمی در اعماق بودند . آن زمان بین روشنفکران غربی بحثی مطرح بود که آیا معجزه زندگی یک انسان در شکم نهنگ چقدر میتواند واقعی باشد ؟ ایا مقولات و وقایع مادی محصول اتفاقات فیزیکی است و یا ذهنهای زیبای خوش خیال ؟
 
دنیای مادی خارج از ذهن با دنیای سیندرلای والت دیسنی متفاوت است . علم ثابت کرد که برای استمرار نسل نیاز به رابطه هست . باور به همین کودکانه های مسیح در آغل نتیجه ذهنی خوبی ندارد ، چون بعدش حتما عصای اژدهای موسی ، نصف کردن کره ماه توسط محمد و باقی معجزات را هم باید قبول کنیم . قبول معجزه در قرن 21 از نظر من نوعی بیماری روانی حاد است . شاید به همین دلیل کلیسا و پاپ تمام داستانهای کتاب مقدس را سمبلیک معرفی کرد ، و رسما وجود مادی جهنم و بهشت را تکذیب کردند ، چون آنها متوجه شدند سرعت اثبات علمی وقایع در مقابل خرافات قدیمی کتابهای مقدس دیگر برای ذهنهای امروزی جدیت و جذابیتی ندارد....لذیذم
 
 
 
 
 
 
اسماعیل هوشیار
26.12.2016


 
 

        Del.icio.us Technorati Furl Digg Google Netvouz Add to Balatarin Send to Frinds by Y! Messenger Share/Save/Bookmark

 
 

     مطالب مرتبط

 
   
 

Copyright © 2006 azadi-b.com